Všežravec vegetarián

Jsem všežravec. Přesně takové sdělení jsem chtěla zaobalit zhruba do půlstránkového textu. Ono totiž takové slovo všežravec není v dnešní době vůbec módní. A vlastně ani slovo módní není módní, protože dnes se používá „sexy.“

A tak si představte, jak píšu „sexy“ o tom, že jsem všežravec.  A protože Google je vyhledávač neomezených možností, zadám do vyhledávání slovo všežravec s nadějí na nějaké synonymum. Vyhledávač na můj dotaz reaguje skutečně rychle a za pouhých 0,60 setin sekundy mi najde přes 70 tisíc odkazů a na hlavní stránce také 5 nejlepších obrázků na dané slovo – 3 prasata a 2 medvědy. Vážně „sexy.“

Mise je ale splněna a hned první odkaz mi nabízí dvě synonyma. Omnivor a Pantofág.  Jsem člověk s velkou fantazií a ihned mě napadne, že to zní jako Dařbuján a Pandrhola v řeckém překladu a vybaví se mi Hrušínského scéna, jak se snaží zastřelit prasata. A jsem zase u nich.

V hlavě se mi pořád honí prasata a začíná mi pomalu unikat, proč jsem tímhle slovem chtěla sdílet recept na Zeleninové špízy?

Už vím!

I přesto, že jsem ten všežravec, mám někdy potřebu odpočinout si od masa. Prostě a jednoduše si jednou za dva měsíce řeknu „nechci maso“ a stává se ze mě všežravec vegetarián. A to i přesto, že ve svém stravování dbám na rovnováhu mezi živočišnými a rostlinnými produkty. Následuje zhruba týdenní půst, kdy si vařím především luštěniny a zeleninová jídla a pomalu najíždím na masovou notu. Vždycky se zamýšlím, proč si i přes vyváženou stravu, tělo říká o masový půst? Máte to/měli jste stejně? Máte nějakou myšlenku, proč se to tak děje?

Právě jsem na konci svého bezmasého týdne a už se těším na poctivý gulášek a vy se těšte na recept.

Jo a abych nezapomněla! Inspiraci na zeleninové špízy najdete na webu. Možná nejsou tak „sexy“ jako pořádný kus masa, ale jsou rychlé, chutné, jednoduché a lehce stravitelné.

Zeleninové špízy

Please follow and like us:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *